EconomyFinanceHealthhttps://freeforeigndatingsites.com/NewsSport

Kan basıncını ölçün – bu şekilde çalışır

Kan basıncını ölçmek: Neden iki kez daha iyidir ve başka nelere kesinlikle dikkat etmelisiniz?

Amerikan tıp dernekleri bir süre önce yüksek tansiyon sınırını 130’dan 80’e düşürdüğünde (önceden 140’a 80’di), meslektaşlarından çok fazla eleştiri vardı: Bu, milyonlarca insanın tamamen gereksiz yere antihipertansif ile tedavi edileceği anlamına gelir. ilaçlar.

Kan basıncını ölçün: Bu nedenle ikinci ölçüm çok önemlidir

Özellikle bir Amerikan araştırması, kan basıncının, ikinci bir ölçümle birinciye göre düzenli olarak önemli ölçüde daha düşük olduğunu gösterdiğinden beri. İlk başta 140, birkaç dakika sonra 130 olabilir – belki de sınavla ilgili küçük heyecan çoktan yatışmış olduğundan. Alman Hipertansiyon Ligi bu nedenle her zaman bir dakika arayla iki kez ölçüm yapılmasını önerir.

Başka ne düşünmeliyim?

Tansiyonunuzu kendiniz kontrol etmeniz de önemlidir: Ölçüm manşonu, üst kolun kalınlığına göre doğru genişlikte olmalıdır. Çok dar ise çok yüksek değerler ölçülür. Bu nedenle, ölçüm cihazını satın alırken uzman bir satıcıdan tavsiye almak çok önemlidir. Ve bilek cihazlarında ölçüm yapılırken el aşağı sarkmamalı, kalp hizasında tutulmalıdır. Aksi takdirde burada görüntülenen değerler muhtemelen çok yüksektir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button