aileEconomy

Bu 9 ipucu ile fazla egzersiz yapmadan bile kilo verebilirsiniz

Egzersiz yapmadan kilo verin: Kulağa tüm aptalların hayali gibi gelen şey aslında mümkün. İpuçlarımızla, kilolar günlük yaşamda fazla çaba harcamadan yuvarlanır!

Egzersiz yapmadan ve sıkı bir diyet yapmadan kilo vermek aslında bir rüyadan daha fazlası olabilir – eğer birkaç küçük değişikliği günlük yaşama entegre ederseniz. Ancak bunlar, spor yapmayan biri için haftada üç kez kendinizi spor salonuna sürüklemekten çok daha kolay olmalıdır. Tabii ki, kilolar o zaman daha kolay düşer, ancak egzersiz yapmak için motivasyonunuz olsa bile – iş, ev ve ilişkiler arasında – genellikle düzenli ve yoğun bir egzersiz için yeterli zaman yoktur ve bu da midenizde kilo vermenizi sağlar. .

Kilo verme ipuçları: günlük yaşamda kalori yakmak

Egzersiz yapmadan kilo verebilmek için, günün sonunda negatif bir kalori dengesine sahip olmak için kalori tüketimimizi farklı bir şekilde artırmalıyız – çünkü ancak bununla kilo vermek mümkündür. Bu kilo verme ipuçları yardımcı olabilir:

1. Asansör yerine merdiven

Üçüncü kattaki ofise asansörle çıkmak elbette keyifli. Yine de merdivenleri tercih etmelisiniz – sonuçta ofiste en az sekiz saat oturacak ve hareket etmeyeceksiniz. Merdiven çıkmak, metabolizmanızı hızlandırmak için etkili küçük bir egzersizdir.

2. Tren yerine bisiklet – kilodan sonra kilo

Hava kötüyken trende sıkışık oturmak yerine, kilo vermek için bisikletlerimize atlamalıyız. Bu sadece kalori yakan etkili bir egzersiz değildir; Bisiklet aynı zamanda dayanıklılık da geliştirir. Ve: Diğer birçok spor türünün aksine, sporu sevmeyen birçok insan bisiklete binmeyi de sever ve bu nedenle yağ yakımını teşvik eder.

3. Sağlıklı beslenin…

Egzersiz yapmadan kilo vermek, yalnızca kilo vermenin ikinci büyük yapı taşına, yani beslenmeye dönerseniz işe yarar. Şeker ve karbonhidratları tamamen tüketmek zorunda değilsiniz (genellikle böyle bir diyete bağlı kalmazsınız). Ancak bu tür yiyecekler genellikle menüde daha az yaygın olmalıdır. Bunun yerine, düşük kalori yoğunluğuna sahip yiyecekler kilo vermenize yardımcı olur. Bunlara meyve ve sebzeler, kepekli tahıllar, yağsız et, balık ve baklagiller dahildir. Kalori yoğunluğu ile ilgili her şeyi Volumetrik Diyet makalesinde bulabilirsiniz . Bazı tarif fikirlerine mi ihtiyacınız var? Sorun değil: Örneğin burada düşük kalorili yiyecekler  bulabilirsiniz .

4. …ve hepsinden öte, bol bol protein tüketin

Çok miktarda protein içeren yüksek proteinli bir diyet, yağ kaybını destekler. Buna göre karbonhidratla dolu besinler yerine mümkün olduğunca sık süt ürünleri, yağsız et, balık ve yumurta tüketin.

5. Çarpışma diyetinden uzak durun

Birçok diyet hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Çoğu konseptte, bu kısa vadede de işe yarar – ancak diyeti bıraktığınız anda kilolar hemen geri alınır. JoJo etkisi merhaba diyor! Uzun vadede de uygulanabilen ve size ihtiyacınız olan tüm besin ve vitaminleri sağlayan diyetinizi değiştirmek daha mantıklı .

6. Su iç

Bunu yeterince sık vurgulayamayız: Sadece yeterince içen ve vücuduna uygun miktarda sıvı sağlayanlar metabolizmalarını hızlandıracak ve kilo verecektir. Özellikle spor yapmadan kilo vermek istiyorsanız günde iki ila üç litre su içmelisiniz. Yüksek kalorili meyve suları veya limonatalar ise sadece istisnai durumlarda menüde yer alır.

7. Bolca uyuyun – en basit kilo verme ipuçlarından biri

Vücudumuz uyku sırasında yenilenir, böylece uyanık olduğumuzda tam güç verebiliriz. Araştırmalar, yetersiz uyku ve uyku eksikliğinin uzun vadede sizi şişmanlatabileceğini gösteriyor – daha sonra açlık hissi artıyor. Bu nedenle egzersiz yapmadan kilo vermek için mümkünse her gece yaklaşık sekiz saat uyumalıyız.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button